FIZIKA 1 - specijalna grupa

Vodič kroz izborne predmete Vodič kroz izborne predmete

20.9.2023. 15:00

Specijalna grupa

Od školske 2017/18 godine studenti mogu pratiti kurs iz Fizike 1 kroz tzv. "Specijalnu grupu". Program specijalne grupe je u odnosu na standardne grupe proširen, a dublje razumevanje materije se postiže kroz rešavanje kompleksnijih problema.

Budući da se isti osnovni principi mogu primeniti u širokom spektru različitih aplikacija, proučavanje fizike je odličan uvod u opštu tehniku rešavanja problema. Do kraja kursa, studenti bi trebalo da budu sposobni da identifikuju osnovne elemente problema, iskoriste ih da postave i reše odgovarajuće matematičke jednačine i konačno, da brzo i lako provere rešenje kako bi eliminisali jednostavne greške.

Specijalna grupa je osmišljena tako da kroz interaktivnu nastavu, sa više predispitnih obaveza, pomogne studentima da elegantno i efikasno savladaju ovaj napredni kurs. Ciljevi kursa će biti ostvareni ukoliko studenti ovladaju osnovnim fizičkim principima i tehnikama za rešavanje problema.

Informacija o praćenju i polaganju Fizike 1 kroz specijalnu grupu biće evidentirana u Dodatku diplomi.

Izbor specijalne grupe moguć je isključivo preko studentskih servisa (https://student.etf.bg.ac.rs/) u opciji "Spiskovi" u toku prve tri nastavne nedelje.

Za potrebe komunikacije sa studentima, osim elektronske pošte, biće korišćen i Microsoft Teams tim za koji se možete prijaviti putem linka.

Prijavljivanje na tim ne povlači i formalno prijavljivanje pohađanja specijalne grupe. Studenti koji žele da prate specijalnu grupu potrebno je da se u prve tri nedelje prijave putem studentskih servisa kroz opciju "Spiskovi", kao što je navedeno u gornjem delu obaveštenja. Predavanja iz specijalne grupe (grupa P4) biće održavana utorkom od 14 do 17h, a računske vežbe (grupa V7) sredom od 16 do 18h.

Minimalan broj prijavljenih studenata za održavanje specijalne grupe je 30.

Organizacija kursa i pravila polaganja ispita istaknuta su na stranici Pregled kursa.

Za sve dodatne informacije moguće je obratiti se predmetnim nastavnicima Jasni Crnjanski na jafa@etf.bg.ac.rs ili Marku Krstiću na marko.krstic@etf.bg.ac.rs.