Janićijević Željko

saradnik u nastavi

Soba: soba 11 paviljon 1 (laboratorijski blok)
Telefon: 011/3218-186
E-mail: zeljkoj@etf.bg.ac.rs
Web: -
Obrazovanje: Elektrotehnički fakultet, Beograd, diplomirao 2011. godine; Univerizitet i Univerzitet primenjenih nauka, Libek, Nemačka, stekao zvanje Master of Science in Biomedical Engineering 2013. godine
Interesovanja: biomaterijali, nanobiosenzori, fleksibilni elektromaterijali, biofizika, mikrofluidika, pulsna oksimetrija
Kursevi: Materijali u elektrotehnici
Osnovi biofizike
Biomaterijali
Laboratorijske vežbe iz Fizike
Termini za konsultacije: dogovor putem emaila

Kratka biografija:

Željko V. Janićijević je rođen 20. jula 1988. godine u Ćupriji. Osnovnu školu i gimnaziju je završio u Paraćinu. Elektrotehnički fakultet u Beogradu upisuje 2007. godine, a diplomira 2011. godine na smeru za Biomedicinski i ekološki inženjering odseka za Fizičku elektroniku. Nakon diplomiranja upisuje master studije na internacionalnom programu "Biomedical engineering " u organizaciji Univeziteta i Univerziteta primenjenih nauka u Libeku u Nemačkoj. Zvanje "Master of Science in Biomedical Engineering " stiče 2013. godine. Master studije na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu upisuje 2014. godine. Novembra 2014. godine izabran je u zvanje saradnika u nastavi za oblast Elektrotehnički materijali i tehnologije, na Katedri za Mikroelektroniku i tehničku fiziku Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu.

Projekti:

Nichtinvasive optische Sensorik, TANDEM, 01.09. 2012. - 30.11.2012.

InnovaSens, European Social Funds (ESF), 01.01.2013. - 30.11.2013.

Nagrade i priznanja:

Dobitnik druge nagrade za najbolji poster na konferenciji "Student Conference on Medical Engineering Science 2013", Libek, Nemačka

Van fakultetska angažovanja:

Saradnja sa inostranim institucijama:

Izbor iz publikacija:

RADOVI NA INTERNACIONALNIM SKUPOVIMA:

1. Ž. Janićijević, B. Weber and B. Nestler, "Acquisition of index fingertip time-resolved optical transmission spectra", Student Conference on Medical Engineering Science 2013, Proceedings (167-170), Luebeck, March 2013.